Akcja „Podziel się słodyczami z dziećmi z domu dziecka”

W ramach przedświątecznej akcji „Podziel się słodyczami z dziećmi z domu dziecka” Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało ogólnoszkolną zbiórkę słodyczy dla podopiecznych z Domu Dziecka w Paczkowie.

Akcja trwała od 1 o 8 grudnia, jednak kumulacja nastąpiła 6 grudnia kiedy to uczniowie naszej szkoły zostali obdarowani mikołajkowymi paczkami. Wtedy bardzo chętnie i szczodrze potrafili podzielić się, ofiarując część swoich słodyczy na zbiórkę. To właśnie dzięki nim udało nam się zebrać wielką górę słodkości.

Nasi uczniowie nie zawiedli, a przeprowadzona akcja zakończyła się pełnym sukcesem.

Poprzez takie akcje charytatywne uczniowie uczą się wrażliwości, dzielenia się oraz dostrzegania potrzeb innych ludzi już o najmłodszych lat. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tej szlachetnej inicjatywie.

Wierzymy, że udało się nam podarować naszym rówieśnikom odrobinę radości na nadchodzące święta.