Projekt „Laboratoria Przyszłości”

W listopadzie 2021/2022 r. nasza szkoła wzięła udział w  projekcie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  pt: „Laboratoria Przyszłości”. Jest to największa inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Projekt ma na celu podnoszenie poziomu wiedzy uczniów, oraz zapoznanie z nowymi technologiami informatyczno-technicznymi.

W tym celu szkoła pozyskała dofinansowanie z MEN na zakup licznych pomocy dydaktycznych: drukarki 3D, wyposażenia  pracowni technicznej i informatycznej w sprzęt audio-video, klocków konstrukcyjnych  i wiele innych pomocy. Wszyscy nauczyciele na swoich lekcjach będą mogli wykorzystywać pozyskane materiały edukacyjne, przez co uczniowie wzbogacą się o nowe doświadczenia w dziedzinie nauki i nowych technologii. Wykorzystanie pozyskanych z projektu pomocy przyczyni się do zwiększenia świadomości uczniów,  poziomu wiedzy informatyczno-technicznej, ale także z innych dziedzin. Poprzez wykorzystanie zdobytych materiałów nauczyciele zwiększą swoją bazę pomocy i wzbogacą warsztat pracy. Dzięki zapoznaniu na zajęciach druku 3D uczniowie będą mieli możliwość zobaczenia jak drukowany jest trójwymiarowy przedmiot. Sprzęt audio-video posłuży dla utrwalania licznych wydarzeń szkolnych, oraz kreatywnych pomysłów uczniów w zakresie fotografii i działalności muzycznej.