Podsumowanie akcji charytatywnej „ Solidarni z Ukrainą”

„Nikt nigdy nie stał się biedniejszy, pomagając innym”

Anna Frank

Nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolską akcję „ Solidarni z Ukrainą”. Samorząd Uczniowski, w imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli, wystosował apel do rodziców o udzielenie pomocy humanitarnej dla dzieci i ich rodzin, przybywających do naszej gminy.

Rozpoczęliśmy zbiórkę darów. Nasz apel spotkał się z ogromnym odzewem uczniów i rodziców, a  wyniki zbiórki przerosły nasze oczekiwania. Zebraliśmy około 30 tornistrów, zeszyty, kredki, farby i wiele, wiele innych potrzebnych uczniom przyborów. A dla małych dzieci zgromadziliśmy „górę” pampersów, chusteczek, kaszek i zupek w słoiczkach. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej  przez kilkanaście dni,  pod opieką nauczycieli i pracowników obsługi, przyjmowali i sortowali przynoszone przybory szkolne, tornistry, środki higieny czy żywność.

Dzięki tej akcji ukraińscy uczniowie, którzy mieszkają w Łambinowicach, Budzieszowicach i Wierzbiu, a uczęszczają do naszej szkoły, otrzymują na powitanie tornister lub plecak z pełnym, szkolnym wyposażeniem. Mamy nadzieję, że te kolorowe kredki czy zeszyty, chociaż na chwilę,  pozwolą zapomnieć o okrucieństwie i tragicznych wspomnieniach z okupowanej ojczyzny.

Wsparliśmy również kobiety z małymi dziećmi, którym przekazujemy żywność oraz środki higieny osobistej. Będąc w kontakcie z osobami, które przyjmują u siebie uchodźców, przebywających w Łambinowicach, Wierzbiu i Budzieszowicach, zaoferowaliśmy także pomoc i wsparcie.

Uczniowie! Jesteśmy dumni, że potraficie zjednoczyć siły i pomagać , gdy inny człowiek znajduje się w potrzebie.
Serdecznie dziękujemy, w imieniu obdarowywanych, za Wasze ogromne, gorące serca pełne empatii dla potrzebujących.  Szczególnie dziękujemy wszystkim uczniom bezpośrednio zaangażowanym w akcję,   za ich dojrzałą, pełną gotowości do pomocy postawę wobec tak wielkiego wyzwania, jakim jest wsparcie człowieka w potrzebie. Daliście dobry przykład i pokazaliście, że można na Was liczyć w każdej sytuacji.

Drodzy Rodzice! Wam też, najgoręcej jak tylko można, dziękujemy za wsparcie swoich pociech. Przecież bez Was zbiórka ta nie byłaby możliwa…

Jesteśmy wdzięczni również tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób,  często anonimowo, przyłączyli się do naszej szkolnej akcji.

Przyjmijcie od nas po prostu zwykłe, ludzkie „Dziękujemy!”