Niesamowite pojazdy – projekt „Laboratoria Przyszłości”

Od listopada 2021 r. nasza szkoła realizuje projekt „Laboratoria Przyszłości” . Zakłada on podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin, w tym technicznych i informatycznych.

Z pozyskanych środków finansowych zostały zakupione liczne pomoce dydaktyczne pomocne w rozwoju młodzieży i dzieci. Wykorzystywane są one na lekcjach. W ostatnim czasie uczniowie klas 5 i 6 na lekcji techniki składali różnorodne pojazdy z otrzymanych klocków konstrukcyjnych. Była to duża atrakcja, ponieważ młodzi konstruktorzy mogli samodzielnie wykazać się cierpliwością i dokładnością. Z jednej strony była to forma zabawy, a z drugiej kształtowanie umiejętności składania pojazdów, koncentracji i uwagi poprzez skręcanie pojedynczych, drobnych elementów. Przy tych czynnościach  każdy krok musiał być zgodny z podaną instrukcją. Uczniowie pracowali w grupach, co sprzyjało współpracy i podejmowaniu wspólnych decyzji co do przebiegu pracy. Najbardziej zgrane zespoły wykonały pojazdy najszybciej. U wszystkich można było zauważyć duże zaangażowanie i chęć skręcania. Ciekawe pojazdy które powstały cieszyły nie tylko uczniów, ale także panią.