„Laboratoria Przyszłości” - wykorzystano 60% środków

W ramach ogólnopolskiego projektu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie z klas 5a, 5b, 6a naszej szkoły zapoznali się z pozyskanymi pomocami dydaktycznymi.

W ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży w wysokości 76 200, 00zł .

Z tych środków zakupiliśmy :

1.Drukarka 3D

26. Roboty kuchenne

27. Stolnice

28. Wałki kuchenne

Koszt zakupionego do tej pory sprzętu wyniósł :  55 554,38 zł.

Zakupiony sprzęt posłuży do kształtowania i rozwijania umiejętności naszych uczniów. Projekt „Laboratoria Przyszłości” to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne.

W ramach obsługi pozyskanego sprzętu AGD uczniowie piekli tosty, a także wykonywali koktajle owocowe z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa. Celem zajęć było samodzielne wykonanie potraw. Zajęcia te stanowiły dużą atrakcję, a zwieńczeniem był wspólnie zjedzony posiłek. Wszystkie zadania z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych z projektu realizowane były w małych grupach. Przyczyniło się to do integracji uczniów oraz  ich umiejętności praktycznego działania. Dzięki wykorzystaniu na zajęciach techniki pozyskanych pomocy stały się one bardziej  różnorodne. Uczniowie mogli także wykorzystać swoje umiejętności praktyczne.