Wycieczka klas IV i V do Barda

Spływ pontonowy

W dniu 27.05.2022r. uczniowie klas czwartych i piątych wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w spływie pontonowym na przełomie rzeki Nysy Kłodzkiej w miejscowości Bardo. Wycieczka ta była inna niż wszystkie i miała charakter sportowy. Uczniowie musieli użyć własnych sił i energicznie wiosłować  aby płynąć z nurtem rzeki. Zespół pływaków na pontonie musiał być zgrany, i sprawnie posługiwać się sprzętem. Nie było miejsca na narzekanie i ociąganie się. 12 Płynących pontonów robiło wrażenie. Trzeba było przepłynąć 2 godzinny 15 kilometrowy  odcinek rzeki. To wyzwanie nie było jednak dla naszych uczniów trudne. Okazało się że po pandemii wszyscy nabrali „wiatru w żagle” i nadrobili wszelkie zaległości ruchowe, ale także towarzyskie.

Była to także doskonała okazja na podziwianie natury wokół rzeki Nysy Kłodzkiej: dzikich kaczek, skalistych wzniesień  i mijanych zielonych  lasów. Pomimo że pod sam koniec spływu spadł deszcz, można go uznać  za element towarzyszącej przygody. Bardzo przyjemnie było także zjeść ciepły posiłek po skończonym spływie i uzupełnić stracone kalorie. Ta wycieczka była  niezłą frajdą. Świadczyły o tym dobry humor uczestników, żarty, i  radość z dopłynięcia do końca. W naszej pamięci zostaną niezapomniane chwile i mile spędzony wspólnie czas.