Długopisy 3d na rewalidacji

Zajęcia rewalidacyjne są indywidualnymi zajęciami organizowanymi dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjno-terapeutycznymi. Mają na celu przede wszystkim wyrównywanie szans tak, aby uczniowie mogli później efektywnie pracować z innymi uczniami na lekcjach w klasie. Aby osiągnąć ten cel, można stosować przeróżne metody terapeutyczne.

W minionym tygodniu postanowiliśmy wypróbować nowe zdobycze technologiczne naszej szkoły w postaci 3 d penów. Była to bardzo ciekawa alternatywa do żmudnych często ćwiczeń grafomotorycznych. Uczniowie musieli powoli i uważnie trzymać długopisy i konstruować zaplanowane wcześniej kształty. Sprzyjało to również kształtowaniu centralnej koherencji, a także był to rewelacyjny trening koncentracji uwagi. Oprócz wszystkich wymienionych zalet edukacyjnych i terapeutycznych, dzięki długopisom 3d, mieliśmy po prostu interesujące zajęcia, a przy tym dużo zabawy.

Zajęcia mogły się odbyć dzięki 3d penom pozyskanym przez szkołę w projekcie „Laboratoria przyszłości”.