Konsekwencje prawne młodzieży - spotkanie profilaktyczne

20 października w ramach  działań profilaktyczno - edukacyjnych prowadzonych przez KPP w Nysie oraz realizacji szkolnego programu wychowawczo - profilaktycznego odbyło się spotkanie uczniów z klas 8 z asystentem ds. nieletnich z KPP w Nysie Panią sierż. sztab. Martą Kublin oraz z dzielnicowym mł. asp.Krzysztofem Nickowskim.

Spotakania odbywają się cylkicznie i mają na celu uświadomienie uczniom  konsekwencji prawnych wobec młodzieży.
Podkreślony został fakt zmiany ustawy o wspierani i resocjalizacji nieletnich. Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się co im grozi gdy łamią prawo lub nie stosują sie do norm społecznych oraz za jakie czyny odpowiadają karnie.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.