Jesteśmy autorami baśni… Próby pisania własnych tekstów przez uczniów klas V

Baśnie to jedne z najpiękniejszych historii, które pamiętamy z dzieciństwa. To właśnie wtedy nasi bliscy opowiadali nam do snu opowieści o Czerwonym Kapturku, o Królewnie Śnieżce czy o Śpiącej Królewnie.

W szkole poznawaliśmy kolejne baśnie, np. „Calineczkę”, „Księżniczkę na ziarnku grochu”, „Kopciuszka”, „Dziewczynkę z zapałkami”…

W klasie IV zwróciliśmy uwagę na to, czym charakteryzuje się baśń.
W klasie V przypomnieliśmy cechy baśni. Później naszym zadaniem było wymyślenie własnej historii baśniowej. Pisząc opowieść, trzeba było w treści wykorzystać następujące elementy: śliwkę, gwiazdę, kij, koronę i węża.

Powstały przepiękne i pomysłowe baśnie. Niektóre pisane komputerowo, niektóre ręcznie, niektóre ilustrowane, niektóre nie. Wiele z nich przypomina małe książki. Powstały one dzięki naszej wiedzy, ale także, a może przede wszystkim dzięki wyobraźni. Nie powstydziłby się ich sam duński baśniopisarz H. Ch. Andersen. Spójrzcie na zdjęcia i oceńcie sami.