„Laboratoria Przyszłości” pomocne w przygotowaniu spektaklu z okazji 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

7 listopada 2022 r w Publicznej Szkole Podstawowej w Łambinowicach odbył się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas ósmych wspólnie z nauczycielami Edytą Golec, Małgorzatą Mazurską, Małgorzatą Połomską – Skut, Izabelą Rewekant – Skiba, Agnieszką Synowiec, Beatą Urzędowską oraz Aleksandrą Ziółkowską przygotowali spektakl pt. „Powróćmy jak za dawnych lat…”.

Na kanwie polskich piosenek z dwudziestolecia międzywojennego: „Ada to nie wypada…” , „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ach jak przyjemnie”, „O czym marzy dziewczyna” i wiele innych utworów powstał montaż słowno – muzyczny. Spektakl przeniósł nas w zaczarowany świat,  w którym aktorzy prezentowali życie Polaków w niepodległym kraju. Uroczystość wzbogacały tańce:  walc, cza-cza, charleston. Choreografia zachwycała publiczność różnobarwnymi strojami stosownymi do epoki.

Moda, muzyka, literatura dwudziestolecia wciąż inspiruje, skłania do nowych pomysłów. My dzisiaj patrząc na starą fotografię naszych pradziadków nucimy: „Już nie zapomnisz mnie, piosenka Ci nie da zapomnieć…”.

Podczas przygotowywania prezentacji do spektaklu niezbędne były sprzęty: aparat, kamera pozyskanych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”, dzięki, którym powstał film z uroczystości, który został upubliczniony na stronie internetowej szkoły, by oglądała go szersza publiczność.