Projekt edukacyjny w kl. IIIa „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… - „Polskie miasta w baśni i legendzie”

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… realizowanego w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”uczniowie klasy IIIa poznawali treść wybranych legend z lektury„O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”, autorstwa Barbary Tylickiej. Podczas zajęć plastycznych dzieci również wykonały barwne ilustracje do wybranej przez siebie legendy i stworzyły makietę przedstawiającą króla Popiela i wszechobecne myszy.

Na zakończenie, w dniu 23.11.2022r.,  uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym ze znajomości treści przeczytanych legend. Najlepiej test napisała i zajęła I miejsce Hania Dąbrowska, II miejsce należało do Olka Żyły, a na trzecim uplasowali się ex aequo Amelia Błaszczyk i Bartek Ceglarek.

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami oraz otrzymali książki zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.