Projekt edukacyjny w kl. IIIb „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… - „Polskie miasta w baśni i legendzie”,

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… - „Polskie miasta w baśniach i legendach” realizowanego w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”uczniowie klasy IIIb zaznajamiali się z treścią wybranych legend z książki Barbary Tylickiej„O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”. W ten sposób przygotowywali się do konkursu, który miał się odbyć.

Konkurs przeprowadzono 28.11.2022r. Udział w nim wzięło 13 uczniów klasy IIIB.

Składał się z II części. I część stanowił test wyboru zbudowany z 15 pytań. 5 uczniów zdobyło 100% punktów i zakwalifikowało się do części II. Część druga zawierała 4 pytania, na które należało odpowiedzieć jak najbardziej szczegółowo. Oceniano zarówno treść merytoryczną jak i stylistykę i ortografię.

I miejsce zajęła Małgorzata Kępa

II miejsce Kacper Janik

III miejsce Mikołaj Skiba

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na  lata 2021-2025.