„Laboratoria przyszłości” pomocne w prezentacji drzew genealogicznych

Uczniowie klas czwartych, wspólnie z rodzicami wykonali drzewo genealogiczne, w którym przedstawili pochodzenie i więzy swojej rodziny. To wspólne zadanie dzieci i dorosłych miało na celu poznanie własnej rodziny docierając do jej najdawniejszych przodków.

Podczas prezentacji uczniowie opowiadali o wydarzeniach związanych z poszczególnymi krewnymi. Ciekawe historie o wujku, cioci, babci czy dziadku niektórzy usłyszeli po raz pierwszy. Czwartoklasiści chętnie dzielili się informacjami o pasjach swoich przodków oraz wesołymi anegdotami. Wielu przyznało, że „fajnie” jest tak odrabiać zadanie, zadane również mamie czy tacie.

Podczas zajęć wykorzystano narzędzia pozyskane w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.