Nauka poprzez składanie „Gravitrax”- „Laboratoria Przyszłości”

Na lekcjach techniki uczniowie poznawali jedną z wielu pomocy otrzymanych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Zestaw klocków konstrukcyjnych „Gravitrax” to prawdziwa atrakcja edukacyjna. To gra logiczna dająca wiele możliwości .

Uczniowie klasy 5b składali tor po którym poruszały się metalowe kulki. Zadanie to wymagało umiejętności konstrukcyjnych oraz logicznego myślenia. Kulki na torze musiały pokonywać odległość, wysokość, oraz przeszkody takie jak: zapadnie, mini katapulty i inne. W tym zadaniu uczniowie ściśle ze sobą współpracowali. Każdy składał odcinek toru, który potem trzeba było połączyć w całość. Dzięki wspólnemu budowaniu można było się przekonać, że współpraca daje efekty. Kulki mknęły po torze z precyzją i popychały następne. Dzięki temu zjawisku można było zaobserwować efekt grawitacji. Nauka poprzez składanie była bardzo atrakcyjna. To także poznawanie swoich możliwości i umiejętności. Na twarzach naszych młodych konstruktorów można było dostrzec zaangażowanie i radość. Uczestnicy zajęć już się nie mogą doczekać następnych lekcji z wykorzystaniem zestawów.