Zaległe Walentynki i 100. lekcja języka polskiego w kl. 4 b

3 marca był dla klasy 4 b radosnym jak i ciekawym dniem. Właśnie wtedy uczniowie świętowali 100. lekcję języka polskiego i zaległe walentynki.

Lekcja dotyczyła prezentacji komiksów, które dzieci przygotowywały w związku z omawianiem lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania.”

Prace przedstawiają dalsze losy głównych bohaterów. Powstały naprawdę ciekawe historie… Spójrzcie na zdjęcia. Kończąc tę lekcję, klasa 4 b oglądała fragmenty filmu animowanego o Kajku i Kokoszu.

W tym samym dniu, podczas zajęć z wychowawcą uczniowie 4 b, wraz z wychowawcą, obchodzili zaległe walentynki 2023. Z tej okazji przygotowywali przepyszne, kolorowe i zdrowe koktajle owocowe. Wykorzystali blendery zakupione w ramach realizacji projektu „Laboratoria Przyszłości”. Dzieci wyczarowały przepyszne napoje i nadały im… magiczne nazwy: „Owocowy Raj”, „Owocowy Wir”, „Żabka na Hawajach”, „ Kwaśne Mango”, „Bananowy Hit”, „Jagodowy Koktajl Przyjaźni”, „Różowy Cringe”, „Truskawkowe Cacko”.

To był udany i… bardzo smaczny piątek. Na pewno kiedyś ponownie przygotujemy „owocowe przysmaki”.