MAJOWE ŚWIĘTA (relacja foto + wideo)

Witajcie! Święta majowe już za nami, jednak chciałabym opowiedzieć wam o tym, jak je obchodziliśmy.

Piątek, 28 kwietnia, rozpoczynamy od obejrzenia spektaklu pt.: „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje” w wykonaniu uczniów klas czwartych, piątych, szóstych i klasy siódmej pod opieką Pani Ilony Karpińskiej i Pani Izabeli Rewekant- Skiba, a piękną dekorację przygotowały Pani Małgorzata Cieślińska i Pani Edyta Golec.

W pierwszej  części dzieci grają beztrosko w kolory, ale po chwili dwoje z nich zaczyna się kłócić o piłkę. Starsze koleżanki starają się je uspokoić i pogodzić. Aby osiągnąć cel, dziewczyny przytaczają czwartoklasistom różne przykłady, dlaczego nie warto się kłócić. Jednym z argumentów jest fabuła ,,Zemsty” Aleksandra Fredry. W taki sposób przechodzimy do drugiej części, w której klasa siódma prezentuje najzabawniejsze fragmenty tego utworu. Dzięki specjalnym dekoracjom i strojom można było naprawdę wczuć się w klimat dramatu. Po chwili z osiemnastego wieku przenosimy się do współczesności. Uczniowie z młodszych klas zaprezentowali wiersze, tańce i piosenki o tematyce świąt majowych. Nie zabrakło słów przypominających o historii powstania Konstytucji 3 maja.

Po przedstawieniu odbył się wspólny piknik  WIELKA MAJÓWKA na zielonym terenie za szkołą. Uczniowie przynieśli koce, przekąski i w miłej atmosferze spędzili razem czas, odpoczywając lub grając w zabawy ruchowe. Dzięki naszym przodkom możemy dziś uczyć się i wypoczywać w dowolny sposób.

Aby uwiecznić te piękne chwile wykorzystaliśmy sprzęt z Laboratoriów przyszłości (aparat fotograficzny i kamerę).

Zapraszam do obejrzenia spektaklu pt: Zgoda buduje, niezgoda rujnuje":

tekst: ucz.Maja Mazurek kl. VIIA