Sukces naszego pierwszoklasisty w IV Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania

Uczniowie naszej szkoły: Wiktor Koteluk (kl. 1a),  Agata Szober (kl.2b) reprezentowali nas w IV Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania w kat. kl. I-II. Konkurs zorganizowany był w dniu 10 maja 2023 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie.

Uczestnicy losowali teksty pochodzące z wykazu lektur zawierające opisy i dialogi.

Po wylosowaniu tekstu każdy uczestnik miał 10 minut na przygotowanie. Punktowane były: płynność i bezbłędność czytanego tekstu, oryginalność interpretacyjna, prawidłowa dykcja, ogólny wyraz artystyczny.

Nasz pierwszoklasista wykazał się doskonałymi umiejętnościami w zakresie czytania – zajął 3. miejsce w kategorii kl. I-II. Należy zaznaczyć, że był najmłodszym uczestnikiem konkursu.

Wiktorze, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.