Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcin Makucha Niemodlin 2023

„Człowiek to nie przedmiot,
lecz istota, która myśli
i pragnie spełniać swe marzenia.
Dzięki sercu innych ludzi spełnia je…”
M. M.

16. maja br. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Niemodlinie konkurs recytatorski poświęcony poezji Marcina Makucha.

Chłopiec ten był uczniem wyżej wymienionej „podstawówki”, był bardzo uzdolniony – pisał wiersze, ale chorował na śmiertelną chorobę zwaną dystrofią mięśni. Zmarł kilkanaście lat temu. Za życia zdążył wydać jeszcze dwa tomiki poezji. Od wielu lat w maju odbywa się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Ocalić od zapomnienia” im. Marcina Makucha.

Naszą szkołę w tym roku szkolnym reprezentowały dwie uczennice: Marcelina Jasnogórska z kl. 4 b (kategoria wiekowa kl. 4 – 6) i Emilia Cichy z kl. 8 c (kategoria wiekowa kl. 7 – 8).

Jury było pod ogromnym wrażeniem prezentacji dziewczynek i obie nagrodziło. Emilia Cichy zdobyła nagrodę Grand Prix konkursu (opiekun – p. Ilona Karpińska), Marcelina Jasnogórska zajęła I miejsce (opiekun - p. Violetta Junka).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!