Przygotowania do karty rowerowej

W ramach lekcji techniki uczniowie klas czwartych przez cały rok przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Poznawali zasady ruchu drogowego, znaki, przepisy. Jest to wiedza niezbędna do bezpiecznego poruszania się na drodze.

W maju uczniowie ćwiczyli także praktyczną jazdę na rowerze na boisku „Orlik”, wykonując określone manewry. Zostali oni zapoznani  z zasadami przejazdu przez skrzyżowanie z drogą podporządkowaną oraz przez  skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Ważnym elementem było także przygotowanie roweru do jazdy. Czwartoklasiści z wielkim zapałem i zaangażowaniem ćwiczyli poszczególne zadania. Z chęcią wczuwali się w rolę pieszych przechodząc przez umowne pasy. Właściwe zachowanie zasad podczas przejazdu przez skrzyżowanie, oraz prawidłowa postawa na rowerze to praktyczne umiejętności, które były istotną częścią  nauki o ruchu drogowym. Radość która towarzyszyła uczniom podczas ćwiczeń rowerowych była dodatkowym atutem tego zadania. Pod koniec maja zdawali oni egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową. Teraz młodzi rowerzyści mogą bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych i z satysfakcją przemierzać zaplanowane wakacyjne trasy.