„My Absolwenci…” - uroczyste zakończenie szkoły przez uczniów klas ósmych Publicznej Szkoły Podstawowej w Łambinowicach (foto+wideo)

23 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek dla uczniów klas ósmych w Publicznej Szkole Podstawowej w Łambinowicach. W tym roku szkolne mury opuściło 48 absolwentów.

Podczas  uroczystości zakończenia szkoły uczniom klas ósmych wręczono świadectwa ukończenia Publicznej Szkoły Podstawowej w Łambinowicach. Uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz zdobyli medale sportowe, otrzymali stypendia.

"Jak Baśń z dzieciństwa, która rozwijała naszą wyobraźnię, uczyła, że kroki trzeba stawiać odważnie, że nareszcie świat zaczyna w zgodzie żyć magiczną czując moc, że niepokorni od zawsze pchają świat.” To myśli przewodnie zaczerpnięte z  disnejowskich piosenek, które stały się mottem spektaklu przygotowanego przez uczniów klas ósmych na zakończenie szkoły. Scenariusz powstał na kanwie rozmów, scenek, wydarzeń ze szkolnego życia ósmoklasistów. Wzbogacony tańcami klasycznymi z baśni: „Piękna i Bestia”, „Król Lew”  (walc, czacza, polonez) i współczesnymi, odniósł ogromny sukces wśród rodziców, dziadków i samych uczniów.

Jednak dla uczniów klas ósmych upragnione wakacje rozpoczęły się dopiero 17 lipca kiedy to komisje rekrutacyjne w szkołach ponadpodstawowych podały do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do danej klasy i szkoły.

Możemy z dumą powiedzieć, że absolwenci z rocznika 2022/2023 odnieśli ogromny sukces.

• wysokie wyniki w nauce: (20 absolwentów zakończyło edukację z wyróżnieniem),
  •  wysokie wyniki z egzaminów, ( wyniki powyżej średniej kraju  i województwa),
  •  laureaci konkursów na szczeblu wojewódzkim,
  •  sukcesy sportowe

Ta wytrwała i sumienna  praca pozwoliła absolwentom Publicznej Szkoły Podstawowej w Łambinowicach dostać się do upragnionych szkół ponadpodstawowych.

Ten sukces nie byłby możliwy gdyby nie ogromne zaangażowanie, wytrwała i cierpliwa praca oraz wsparcie nauczycieli i rodziców. To ich pomoc pozwoliły dzieciom zdobyć wiedzę, umiejętności i sprawności, które mogły wykorzystać podczas edukacji i egzaminu końcowego.

GRATULUJEMY UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I RODZICOM!

„A teraz nadszedł czas, aby rozwinąć skrzydła”

Wychowawcy: Małgorzata Mazurska, Beata Urzędowska, Agnieszka Synowiec

Zapraszamy do obejrzenia relacji: