„Już wakacje się skończyły, do widzenia lato”- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/24. W budynku nr 1, na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja, na którą przybył wójt Gminy Łambinowice, pan Tomasz Karpiński.

To był szczególny dzień dla uczniów klas pierwszych, którzy zaczynają pierwszy etap edukacji w szkole podstawowej. Odświętnie ubrani, w kolorowych biretach, w towarzystwie swoich pań wychowawczyń, zajęli honorowe miejsca na środku sceny sali gimnastycznej. Powitał ich dyrektor szkoły- pan Jarosław Figiel. W obecności rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Całą inaugurację uświetnił występ artystyczny uczniów klas V. Na koniec, pierwszaki otrzymały od swoich rodziców wielkie rogi obfitości, wypełnione słodkościami i prezentami na zachętę i dobry początek długiej drogi w przyszłość.