Obchody Dnia Kropki

We wrześniu, gospodarz szkoły klasa 8a, obchodziła wspólnie Międzynarodowy Dzień Kropki. Od samego rana na uczniów czekały różne atrakcje.

Dla klas 4-5 przygotowany był konkurs plastyczny na jesienny rysunek, który młodsze klasy wykonywały techniką dowolną na godz.wychowawczej oraz języku polskim. Nie mogło zabraknąć czegoś podobnego dla starszych. Klasy 6-8 miały nieco utrudnione zadanie. Na jednej godzinie lekcyjnej musiały stworzyć jesienne drzewo na kartce A2 techniką dowolną. Oczywiście, zgodnie z tematem dnia, całe dzieło musiało być w kropkach. Po obu konkursach plastycznych, kilka osób z klasy ósmej, przeczytało utwór Petera H. Reynoldsa, który zapoczątkował całą genezę tego dnia. Jego opowiadanie o Vashti poruszyło serce wielu osób. Punktem kulminacyjnym naszego dnia kropki była gra terenowo - zespołowa. Wszystkie klasy zebrały się, aby wspólnie poszukiwać kropki poukrywane po całej szkole. Do każdej klasy był przypisany jeden opiekun, który sprawdzał, czy wszystko jest zrobione poprawnie. Oczywiście, żeby nie było tak łatwo, oprócz samego znalezienia kropek uczniowie musieli ułożyć hasła z literek, które widniały na kolorowych kółkach. W zabawie znalazły się takie hasła jak: motywacja, pracowitość, ciekawość, ambicja, marzenia, spostrzegawczość oraz talent. Wszystkim klasom poszło świetnie!
Najpiękniejsze prace z klas 4-5 wykonali:
- Agata Kowalczyk 5a
- Marlena Rosenberg 5a
- Lena Witek 5a
- Samanta Frankowska 4a
- Aleksandra Głuszek 5b
- Aleksandra Wójcik 4a
- Wiktoria Bogusławska 4a
- Kilian Grudniok 4a
- Małgorzata Kępa 4b
- Milena Jędrzejów 5a
Wyniki konkursu zespołowo- terenowego: