Wizyta klasy 3b w gospodarstwie rolnym

Uczniowie klasy 3b w tym roku szkolnym zaangażowali się w realizację działań wspierających program dla szkół "Mleko i owoce w szkole".

Pierwszym punktem realizacji tego przedsięwzięcia było spotkanie z rolnikiem. 29 września 2023r. w swoim gospodarstwie rolnym serdecznie przyjęli nas Państwo Piwowarczykowie: pan Tadeusz, pani Katarzyna oraz ich córka pani Kamila.
Pan Tadeusz bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy i zajęciach w gospodarstwie, zaprezentował różne gatunki zbóż a dzieci wszystkimi zmysłami je poznawały. Opowiadał o tym, jak wygląda praca w polu, pokazał ekologiczną uprawę rzepaku i jęczmienia oraz maszyny, jakich używa do uprawy roślin. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, zadawały pytania, a na zakończenie wizyty mogły usiąść w kabinie traktora.
To było ważne doświadczenie, wielka atrakcja i niezapomniana praktyczna lekcja.
Dziękujemy Państwu Piwowarczykom za poświęcony czas, zaangażowanie i zdobytą wiedzę.