"Owocowy dzień" w klasie 2 b

Poniedziałek 2 października 2023 roku rozpoczął się w klasie 2 b dość nietypowo, bo smacznie i zdrowo. Uczniowie, w ramach podsumowania omawianej tematyki o darach jesieni, postanowili przygotować pyszne i zdrowe sałatki owocowe.

Zajęcia te miały również na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz przypomnienie realizowanego w szkole programu „Owoce i warzywa w szkole”. Drugoklasiści bardzo solidnie i z wielkim zaangażowaniem przyrządzali owocowe przysmaki, pamiętając również o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Zajęcia te były także okazją do wykorzystania blenderów zakupionych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”, dzięki którym powstały pyszne musy owocowe. Punktem kulminacyjnym zajęć była degustacja przygotowanych potraw. Mali kucharze ze smakiem zajadali swoje sałatki i pili zdrowe koktajle. Uczniowie, po zażyciu sporej dawki witamin, mieli dużo siły i energii do dalszej pracy.