Wszystkie drogi prowadzą ... do muzeum

Uczniowie klas szóstych i siódmych siedemnastego października 2023r. wzięli udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Muzeum Śląska Opolskiego pt. "Kierunek Muzeum". Uczestnicząc w grze terenowej uczniowie poznali postać Emina Paszy - opolskiego podróżnika i lekarza, który żył w XIX wieku.

Wędrując uliczkami miasta młodzież na specjalnie przygotowanych kartach pracy odczytywała zaszyfrowane zabytkowe miejsca Opola i słuchała opowieści o nich. Ostatecznie grupa trafiła do "serca opolszczyzny" Muzeum Śląska Opolskiego. Tu poznali dzieła najwybitniejszych polskich artystów, malarzy tworzących w XIX i XX wieku. Przemieszczając się pośród wielu eksponatów i poszukując odpowiedzi na kolejne pytania poznali dzieje osiemsetletniego Opola. Na zakończenie "uczta dla ducha". W dawnej karczmie, w otoczeniu dzieł wybitnego malarza Jana Cybisa nasi uczniowie tworzyli z materiałów przygotowanych przez muzeum swoje małe dzieła sztuki. Ciekawe ujęcie tematu, profesjonalizm prowadzących, bogata obudowa merytoryczna pozwoliły uczniom w "niezwykły" sposób pozyskać ogromną wiedzę z dziedziny historii i sztuki Śląska Opolskiego.