„Piękna jest nasza Polska” – KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ DLA KLAS I-III

Jednym ze sposobów na wyrażenie naszej dumy z bycia Polakiem jest udział w konkursie  recytatorskim. W finale, który odbył się 10 listopada2023 r. udział wzięło 6 uczniów, którzy zostali wyłonieni podczas wewnątrzklasowej rywalizacji.

Po zaprezentowaniu przez dzieci przygotowanych wierszy, komisja podliczyła oddane na poszczególnych zawodników głosy i wyłoniła zwycięzców.

I miejsce:  Michał Ceglarek i Lilianna Szatkowska

II miejsce: Anna Kaleta i Wiktor Koteluk

III miejsce: Anna Matusiak i Lena Łuczyńska

Oceniane były:

- pamięciowe opanowanie wybranego tekstu,
- interpretacja słowna tekstu (tempo, intonacja, dykcja),
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest i ruch sceniczny, strój, rekwizyty).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i kolorowe albumy o historii Polski.

Dziękujemy za udział w konkursie i mamy nadzieję, że umiejętności recytatorskie w przyszłości zaprowadzą zwycięzców na deski wielkich scen teatralnych.