Światowy Dzień Pluszowego Misia (foto+video)

Czwartek 23 listopada 2023 roku był dla uczniów klas I – III wyjątkowo przytulny, zabawny i wesoły. A to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, które zorganizowały klasy 2 a i 2 b – gospodarze miesiąca listopada. Wszyscy, bez wyjątku, przynieśli do szkoły swoich pluszowych ulubieńców.

Oczywiście królowały misie, ale były też inne pluszaki. Świętowanie dnia rozpoczęło się od wspólnego zdjęcia, następnie na sali gimnastycznej uczniowie w towarzystwie swoich milusińskich wysłuchali krótką historię o Pluszowym Misiu, którą przygotowali uczniowie klasy 2 b.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku, w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całych świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą przeczytał producent zabawek. Ten zainspirowany obejrzaną historią, postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Nazwał go na cześć prezydenta–Teddy Bear.

Kolejnym punktem świętowania była wspólna gimnastyka, którą poprowadzili uczniowie klasy 2 a, a następnie zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”.  Wszystkie dzieciaki, małe i duże pluszaki, a także panie nauczycielki świetnie bawiły się przy dźwiękach popularnej piosenki. Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania zdjęcia w specjalnej foto – budce, przedstawiającej pluszowego misia. Po wspólnych obchodach Dnia Pluszowego Misia każda klasa kończyła świętowanie w swoich salach – wykonywała prace plastyczne o misiach, oglądała bajki, śpiewała piosenki o pluszowych bohaterach.

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie, a najbardziej wszędzie tam, gdzie są dzieci, a więc w żłobkach, przedszkolach, dziecięcych oddziałach szpitalnych, a także  szkołach. Pluszowe misie to nieodłączni towarzysze zabaw, powiernicy tajemnic i najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto to chętnie i radośnie celebrowane jest także w naszej szkole.