14. listopada – Dzień Czystego Powietrza

Dla nas wszystkich czyste powietrze ma wielkie znaczenie.
To czym oddychamy przecież wpływa na nasze zdrowie!

Mamy świadomość, że w znacznym stopniu, zachowanie każdego z nas ma na jakość powietrza wpływ.
To, czym palimy w piecach, jakimi autami i jak często jeździmy, a także ile tworzymy odpadów i czy je segregujemy wiele znaczy.

W dniach 13 -15 XI z okazji Dnia Czystego Powietrza, kolejny raz, bardziej niż na co dzień, skupiliśmy się na tym zagadnieniu. W trakcie lekcji przypomnieliśmy sobie o tym, skąd się bierze zanieczyszczenie powietrza, czym jest i w jakich warunkach powstaje smog, jak postępować, by jak najmniej pogarszać stan powietrza oraz jak postępować gdy powietrze jest złej jakości.
Korzystaliśmy z prezentacji i materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ESA.

Na bieżąco śledzimy jakość powietrza w najbliższej okolicy korzystając z informacji prezentowanych na wyświetlaczu czujnika smogu na budynku szkoły przy ul. Obozowej, w zakładce ESA na szkolnej stronie internetowej oraz na monitorze w budynku przy ul. Szkolnej. Swoją aktywność na zewnątrz dostosowujemy do istniejących warunków.