Ciepłe śniadanie w świetlicy.

Tuż po feriach zimowych, a dokładnie od dnia 1 lutego 2024r. rozpoczęliśmy kolejną edycję programu profilaktycznego promującego zdrowe nawyki żywieniowe pod hasłem "Ciepłe śniadania w świetlicy". Jest to propozycja skierowana do wszystkich uczniów w naszej szkole. Świetlica, dzięki finansowemu wsparciu z kiermaszu pod hasłem "Świąteczny Dar Serca " ma możliwość organizowania śniadań w postaci płatków z ciepłym mlekiem. W ten sposób zachęcamy uczniów do zwiększania ilości mleka w codziennej diecie oraz do promowania nawyków konsumowania śniadań przez dzieci i młodzież. To dobry i zdrowy zwyczaj. Każdy uczeń, w tym trudnym dla człowieka okresie zimowym, ma możliwość zjedzenia w świetlicy ciepłego posiłku na pierwszej przerwie śniadaniowej. Trzeba przyznać, że chętnych nie brakuje. Akcja zaplanowana jest na cały miesiąc luty, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, to zostanie przedłużona zgodnie z potrzebami.