Miedzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Czy wiesz, czym są prawa dziecka? Dlaczego dzieci mają "inne"prawa niż dorośli? Po co dzieciom w ogóle prawa?...

Chcemy aby każda młoda osoba znała swoje prawa!

20 listopada obchodziliśmy  w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF Poland

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Jak co roku w naszej szkole tego dnia dominował kolor niebieski.  Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Podczas szkolnego happeningu odbyły się:

- pogadanki i prelekcje oraz zajęcia o tematyce praw dziecka,

- konkurs plastyczny – „Znam swoje prawa”

- „Quiz wiedzy o Prawach Dziecka”

- przygotowano gazetki z wiedzą o prawach dziecka

- niebieska belgijka i wiele innych zajęć i zabaw.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas  działania pokazały, iż prawa dziecka nie są nam obojętne.