Walentynki w klasach I - III

– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?

– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje. (Kubuś Puchatek)

Obchodzony 14 lutego Dzień Św. Walentego, stał się częścią nowej, polskiej tradycji. Przesyłanie buziaczków, serduszek, miłosnych życzeń stanowi nieodłączny element dnia zakochanych. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż walentynkowa korespondencja może być również wyrazem sympatii, przyjaźni, wdzięczności oraz po prostu okazją do skierowania miłych słów.

Dlatego w naszej szkole z okazji „Walentynek" klasy 3a i 3b, które są gospodarzami miesiąca, przybliżyły nam historię związaną z tymże świętem. Również, aby wspólnie uczcić ten niezwykły dzień i sprawić miłą niespodziankę innej osobie przygotowali „POCZTĘ WALENTYNKOWĄ” - własnoręcznie wykonane serduszka trafiały do ozdobnego pudełka, a następnie uczennice wcieliły się w rolę listonosza i dostarczyły liściki do adresatów. Aby zaakcentować to wydarzenie wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony.

Dla uczniów naszej szkoły była to okazja do wspólnej zabawy i integracji, która towarzyszyła podczas wykonywania walentynkowych prac plastycznych oraz pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem, ponieważ nic tak nie poprawia humoru jak dobre słowo i bycie razem, ale  pamiętajmy, aby okazywać sobie serce każdego dnia, a nie tylko od święta!!!