Adwokatura przeciw przemocy

15.12.2023r. klasy VII brały  udział w akcji ogólnopolskiej zorganizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką pod hasłem "Adwokatura przeciw przemocy" prowadzoną w naszej szkole przez adwokat Kingę Rozmus z Kancelaria Adwokacka adw. Kinga Rozmus . Akcja dotyczy poszerzania wiedzy na temat różnych form przemocy, w tym rówieśniczej.
To także doskonała okazja do zapoznania się ze specyfiką zawodu adwokata, w ramach realizowanego w szkole doradztwa zawodowego.
W dalszej części spotkania uczniowie uczestniczyli  w symulacji rozprawy sądowej. Poradzili sobie świetnie!
"Przemoc karmi się milczeniem" - właściwego reagowania na akty przemocy, reagowanie może skutecznie przyczynić się do jej przerwania. Przemoc! Reaguj!

Pani adwokat Kindze Rozmus serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć, za profesjonalizm i doskonałe podejście do młodzieży‍⚖️