Miejsko- gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary

w potęgę umysłu ludzkiego,

jak matematyka.

Hugo Steinhaus

01 lutego 2024r. w Urzędzie Miejskim w Niemodlinie odbył się miejsko- gminny etap

Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Wzięło w nim udział grono najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów z dwóch gmin: Łambinowice
i Niemodlin. Uczestnicy przez 120 minut mieli szansę wykazania się zdobytymi wiadomościami
i umiejętnościami matematycznymi.

NASZĄ SZKOŁĘ I GMINĘ REPREZENTOWAŁ  UCZEŃ KLASY ÓSMEJ TYMOTEUSZ NAWROCKI,

KTÓRY  W KONKURSIE ZAJĄŁ DRUGIE, ZASZCZYTNE MIEJSCE.

Brawo, Tymek! Gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów matematycznych, nie tylko na egzaminie ósmoklasisty, ale również w szkole ponadpodstawowej.

Mamy nadzieję, że swoją pasją do matematyki "zarazisz" młodszych kolegów i znajdziesz godnych następców, bo przecież  jak powiedział  matematyk Richard J. Trudeau:

"Czysta matematyka jest najlepszą grą na świecie. Jest bardziej zajmująca niż szachy, ma w sobie więcej hazardu niż poker i trwa dłużej niż rozgrywka w Monopol. Jest za darmo i nie zna żadnych ograniczeń. Można w nią grać wszędzie..."

opiekun ucznia : p. Edyta Figiel