Szkolne Targi Edukacyjne 2024

11 marca, w naszej szkole zorganizowano Targi Edukacyjne, które miały wspomóc młodzież w wyborze ich dalszej ścieżki edukacyjnej. Do udziału w targach  zaproszono wszystkie sąsiednie szkoły podstawowe z Bielic, Jasienicy Dolnej, Mańkowic i Lasocic. Uroczystego otwarcia Targów Edukacyjnych dokonał  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łambinowicach Pan Jarosław Figiel.

Podczas targów swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 13 szkół ponadpodstawowych z województwa opolskiego, wśród których byli:

• I LO w Nysie – Carolinum
  • CKZiU w Nysie – Mechanik
  • ZSIPO w Nysie – Rolnik
  • ZSE w Nysie
  • VIII LO w Opolu
  • Pomologia Prószków
  • I LO w Opolu
  • III LO w Opolu
  • ZSZ Staszic w Opolu
  • II LO w Opolu
  • ZSB w Opolu
  • ZSiPA w Nysie
  • ZS w Tułowicach

Każda szkoła przygotowała swoje stoiska prezentujące ofertę kształcenia na rok szkolny 2024/25. Przygotowano dla uczniów foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowano eksponaty lub efekty nauki praktycznej w szkole. Każdy uczestnik otrzymał ulotki informacyjne oraz gadżety z logo  szkół ponadpodstawowych.
Uczniowie byli zainteresowani, dociekliwie poszukiwali odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia związane z kształceniem w wybranej szkole na danym kierunku.
W życiu każdego młodego człowieka istnieje taki etap, w którym to kształtują się jego plany oraz cele zawodowe, rozwijają umiejętności potrzebne do zrealizowania wcześniej wytyczonego planu. To właśnie jest planowanie kariery. Wierzymy, że Targi Edukacyjne oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych pozwoliły nakreślić drogi wyborów edukacyjnych oraz zawodowych.

Targi były także okazją do spotkania się z absolwentami naszej szkoły, którzy prezentowali oferty szkół i zachęcali do wyboru ich szkoły.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie pomogło niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy dokonali wyboru już wcześniej, utwierdziły w słuszności swojej decyzji.

Dziękujemy za uczestnictwo wszystkim biorącym udział w targach: zaproszonym szkołom, uczniom i nauczycielom.

Zachęcamy uczniów do odwiedzania szkół podczas organizowanych Dni Otwartych.