2 kwietnia - NARODOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

„Dzieci są jak motyle na wietrze… Niektóre potrafią latać wyżej niż inne,

ale każde z nich lata najlepiej jak może.

Każde jest inne. Każde wyjątkowe. Każde jest piękne."

- Clare Morrall

Czym jest autyzm? - Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Warto zatem pamiętać, iż każda osoba z autyzmem jest indywidualnością…

Włączając się w obchody tego święta uczniowie naszej szkoły dnia 3 kwietnia wzięli udział w happeningu, a mianowicie wspólnie na sali gimnastycznej zaśpiewali piosenkę „Góry do góry”. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami wśród społeczności szkolnej dominował kolor niebieski. Nauczyciele w ramach lekcji wychowawczej przeprowadzili pogadankę z uczniami oraz wyświetlili krótkometrażowe filmiki dotyczące autyzmu. Podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości uczniów na temat autyzmu oraz ukazanie problemów oraz potrzeb osób zmagających się ze spektrum autyzmu.