Zasady korzystania z wypożyczalni

Wypożyczalnia

1. Zbiory biblioteki udostępniane są w roku szkolnym od 1 września do 15 czerwca w godzinach wyszczególnionych na drzwiach i na tablicy ogłoszeń.
  2. Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko.
  3. Każdy uczeń może jednorazowo wypożyczyć dwie książki na okres trzech tygodni, a za zgodą bibliotekarza dodatkowe, konieczne do realizacji zadań edukacyjnych.
  4. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, a wypożyczalnia nie ma na nią nowych zamówień, może uzyskać prolongatę, pod warunkiem, że uzgodni to z nauczycielem bibliotekarzem przed upływem terminu jej zwrotu.
  5. Jeżeli uczeń nie zwróci książki w określonym terminie, bibliotekarz może odmówić wypożyczenia następnych pozycji, aż do zwrotu książek przetrzymywanych,
  6. Czytelnik może prosić o zarezerwowanie książki (rezerwacja książek realizowana według kolejności zgłoszeń).
  7. Przed wypożyczeniem należy książkę obejrzeć i zwrócić uwagę bibliotekarza na ewentualne jej uszkodzenia.
  8. Zbiory audiowizualne wypożyczane są nauczycielom do pracowni.
  9. Uczniowie i pracownicy, którzy kończą naukę i pracę, zobowiązani są do zwrotu dokumentów bibliotecznych.
  10. Korzystający z biblioteki zobowiązani są do poszanowania zbiorów (nie należy dokonywać zakreśleń, notatek na marginesach, zaginać lub wyrywać kartek).
  11. Kopiowanie materiałów możliwe jest za zgodą nauczyciela bibliotekarza, z zachowaniem praw autorskich.
  12. W bibliotece obowiązuje "strefa ciszy" oraz zakaz spożywania posiłków zapewniające jej użytkownikom właściwe warunki do pracy.
  13. Zabrania się uczniom wchodzenia do biblioteki szkolnej pod nieobecność nauczyciela bibliotekarza, jak również brania książek bez jego wiedzy.
  14. Zabrania się również nauczycielom brania książek, dokumentów bez wiedzy nauczyciela bibliotekarza. W razie konieczności należy go niezwłocznie poinformować.