Owoce w szkole.

Już od marca 2016r. rozpoczniemy drugą część tegorocznej edycji programu europejskiego  " Owoce w szkole".

Przypominamy, iż jego gółwnym celem jest praktyczna zmiana nawyków żywieniowych naszych uczniów i promowanie zdrowego odżywiania. W tym programie biorą bezpłatnie udział wszyscy uczniowie klas I-III. W ubiegłym półroczu, w ramach jego realizacji uczniowie mogli podczas przerw śniadaniowych konsumować świeże owoce, warzywa i soki. Akcja cieszy się dużą popularnością, a dzięki niej, uczniowie w minionym półroczu wypili 100 litrów soków oraz zjedli ponad pół tony warzyw i owoców. To ogromna dawka witamin, które w tak atrakcyjnej formie zostały podane naszym uczniom. Najważniejszy jest jednak fakt, że uczniowie nie tylko chętnie zjadają owoce i warzywa, ale są coraz bardziej świadomi jak ważne są one dlaich organizmów.