Spotkanie autorskie z panią Ewą Chotomską

27.04.2016r. uczniowie klas II i III wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Ewą Chotomską, aktorką i pisarką dla dzieci, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Łambinowicach.

Pani Ewa Chotomska poszła w ślady swojej słynnej mamy Wandy Chotomskiej i poświęciła się twórczości dla dzieci. Pisze wiersze i teksty piosenek, które swoją popularność zawdzięczają programom  telewizyjnym takim jak:  „Tik-Tak”, „Domowe Przedszkole”, „Młynek”, „Budzik”. Jest także autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które stały się powszechnie znane, m.in.: „Szczotka, pasta”, „Mydło lubi zabawę”, „Myj zęby”, „Moja fantazja”. Jest znana również z wykreowanej postaci Ciotki Klotki z audycji „Domisie”.

Nasi uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści pani Ewy, odgadywali zagadki, śpiewali wspólnie z pisarką  jej piosenki. Na koniec spotkania pani Chotomska rozdawała pamiątkowe autografy.