Październikowe nowości

Od października świetlica szkolna rusza pełną parą z realizacją programów promujących zdrowe odżywianie.

Już we wtorek 4 października ruszamy z realizacją tegorocznej edycji dwóch programów unijnych. Pierwszy to "Mleko w szkole", który w naszej szkole  polega na dostarczaniu mleka o smaku czekoladowym dla uczniów w każdy wtorek, środę i czwartek. Mleko wydawane jest w godzinach porannych. Każdy uczeń, który wpisał się na listę na miesiąc październik, w wymienione dni odbiera mleczko osobiście w świetlicy szkolnej.

Drugi program to" Owoce w szkole", który promuje zdrowe odżywianie i wdraża uczniów do nawyku wzbogacania swojej codziennej  diety w warzywa i owoce. Wszyscy uczniowie klas od I do III otrzymują w klasie podczas przerwy śniadaniowej bezpłatną porcję , na którą składa się owoc i warzywo gotowe do spożycia.

Programy te są finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz Agencję Rynku Rolnego.

A od 15 paździrnika wznowimy akcję sponsorowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły, która polega na zachęcaniu uczniów do spożywania pierwszego śniadania. Nasze " Śniadanie w świetlicy" to porcja płatków z ciepłym mlekiem, które mogą zjeść wszyscy chętni uczniowie na pierwszej przerwie śniadaniowej.

Serdecznie zapraszamy i życzymy smacznego!