Lubimy czytać.

Pod hasłem " Świetlicowe czytanie na śniadanie" włączyliśmy się w akcję propagowania cztelnictwa w naszej szkole.

Od początku roku szkolnego w świetlicy niemalże każdego dnia o poranku uczniowie mieli okazję zetknąć sie literaturą. Były to oczywiście najczęściej bajki i baśnie, których treść uczniowie poznawali słuchając głośnego czytania w wykonaniu starszych uczniów lub wychowawców świetlicy. Zajmowali wtedy wygodne miejsce i zagłębiali się w słuchane historie, poznawali niezwykłych bohaterów i ich przygody. Książki to niezwykłe źródło wiedzy i treści, którą ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.  To najważniejsze przesłanie, które niosą ze sobą zajęcia świetlicowe poświęcone czytaniu. Ich najmocniejszym akcentem było wspólne czytanie przygód " Mikołajaka" dla wszystkich uczniów naszej szkoły podczas apelu, na którym jako gość specjalny wystąpił członek zespołu muzycznego "Piersi" pan Marek Kryjom. Gość podpisywał karteczki z hasłem apelu, które mogą uczniom posłużyć jako zakładki do książek.