Bożonarodzeniowe spotkanie uczniów klasy II a i ich rodziców

Dnia 15.12.2016r. roku w PSP w Łambinowicach odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe uczniów klasy II a, ich rodziców oraz wychowawcy H. Kasprzyszyn i p. kierownik świetlicy M. Cieślińskiej. W spotkaniu uczestniczył także Dyrektor szkoły.

Podczas spotkania wszyscy uczestnicy, dzięki swej kreatywności mogli samodzielnie stworzyć świąteczne ozdoby np. stroiki, drzewka ozdobne  lub przyozdobić pierniki wymyślonymi przez siebie wzorami. Zabawę przeplatały miłe chwile przy zdobieniu choinki w tle dobiegających kolęd. Kulminacyjnym punktem akcji była sprzedaż wykonanych ozdób oraz pierników na charytatywnym kiermaszu świątecznym, który odbył się 18.12.2016. Wolontariusze byli odpowiedzialni za zakup potrzebnych produktów, ozdób, pomoc w zorganizowaniu warsztatów oraz sprzedaż ozdób podczas świątecznego kiermaszu. Uzyskany dochód został przekazany na zakup paczek świątecznych dzieciom z ubogich rodzin.Dzieci biorące udział w akcji 22.12. 2016 podczas wigilii klasowej zostały obdarowane zakupionymi przez nas materiałami szkolnymi oraz papierniczymi, które z przyjemnością wykorzystają na zajęciach plastycznych.

Radą i pomocą wszystkim służyły p. kierownik świetlicy, jedna z mam p. I. Bąk, która jest pracownicą tutejszej kwiaciarni oraz. J. Sikacka - właścicielka kwiaciarni, która wspierała rodziców i dzieci swoimi pomysłami. Pieniądze pochodziły ze świątecznego projektu HOPE realizowanego przez pracowników Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu, którego pracownikiem jest p. Jarosz – ojciec jednej z uczennic.

Dziękujemy wszystkim, szczególnie Państwu Jarosz, którzy byli organizatorami spotkania  za sympatyczną i świąteczną atmosferę oraz pyszności, które na ten dzień zostały przygotowane.