Podsumowanie akcji "Świateczny Dar Serca"

Po raz kolejny w grudniu 2016r. przeprowadziliśmy w szkole wielką akcję „Świąteczny Dar Serca”, której celem była pomoc najbardziej potrzebującym. Akcja prowadzona była we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas w Łambinowicach.

Nasz „Świąteczny Dar Serca” to akcja składająca się z trzech działań:

1. Kiermasz świąteczny

18.12.2016r. odbył się w Sali „Pandora” szkolny kiermasz świąteczny, podczas którego każda klasa prezentowała własnoręcznie lub wspólnie z rodziną wykonane bombki, stroiki, kartki, a nawet piernikowe choinki i domki. Kiermasz poprzedzony został akcja promocyjną polegająca na oplakatowaniu szkoły oraz miejscowych sklepów. Do akcji informacyjnej przyłączył się także Ksiądz Proboszcz Adam Ciosmak, ogłaszając ją wśród wiernych podczas mszy niedzielnych. Każda klasa stworzyła własne stanowisko, na którym prezentowano wspaniale przygotowane ozdoby i stroiki, pierniczki świąteczne. Uczniowie  przygotowali się fantastycznie we współpracy z bliskimi.

Na nasz charytatywny kiermasz Nadleśnictwo w Tułowicach oraz Państwo Aneta i Daniel Czarneccy przekazali żywe drzewka choinkowe.

Samorząd Uczniowski przygotował kawiarenkę, w której podczas kiermaszu można było degustować kawę, herbatę oraz przygotowane przez rodziców wypieki.

Nasz kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, panowała radosna atmosfera, a ozdoby znikały ze stanowisk w mgnieniu oka.

Z datków pozyskanych zarówno podczas kiermaszu udało się przygotować 52 paczki świąteczne o wartości 50 zł.

2. Podziel się zakupami

W ramach tej akcji w sklepach Lewiatan, Wimar, Colo i w sklepie wielobranżowym Marii Flis do 17.12.2016r. trwała zbiórka żywności pod hasłem „Świąteczny Dar Serca – podziel się zakupami”. Z ogromnej ilości artykułów przekazanych przez klientów sklepów oraz przez Towarzystwo św. Brata Alberta w Bielicach udało się przygotować 12 paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin.

W pomoc w przygotowani paczek zaangażowały się członkinie Parafialnego Caritasu.

3. „Słodka paczka dla Domu Dziecka”

6 grudnia podczas wizyty świętego Mikołaja członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunem po raz kolejny włączyli się do akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka” zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

To ogólnopolska akcja społeczna, której celem była pomoc dzieciom z Domów Dziecka. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami świetlicy zachęcali do podzielenia się swoją paczką mikołajkową z wychowankami Domu Dziecka. Ogromna paczka słodyczy zebranych przez naszych uczniów została przekazana do Domu Dziecka w Paczkowie.

Podczas świątecznego apelu „ Szkolne Jasełka” podsumowana została akcja „Świąteczny Dar Serca” , dzięki której udało się zebrać ogromną kwotę 4888 zł, która w całości  przeznaczona zostanie na pomoc uczniom i ich rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.Za ogromne zaangażowanie i chęć pomocy innym wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni „Dobrym Serduszkiem” i otrzymali niespodzianki w postaci słodyczy przekazanych przez Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta w Bielicach. W ramach wdzięczności za całoroczną współpracę przekazaliśmy podopiecznym Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta w Bielicach piękna żywą, przystrojoną w ozdoby wykonane przez uczniów choinkę.

Za Wielki Dar Serca, okazaną pomoc i wsparcie w naszych akcjach serdecznie dziękujemy:

uczniom, wychowawcom klas i nauczycielom, pracownikom odsługi,  rodzicom uczniów i wszystkim ofiarodawcom, właścicielom sklepów: Bort Wimar, Lewiatan, Sklep Wielobranżowy Maria FLIS, Colo Market,  , Ks. Proboszczowi Adamowi Ciosmak i Parafialnemu Zespołowi Caritas, Towarzystwu Pomocy im. Św. Brata Alberta w Bielicach, Nadleśnictwu w Tułowicach oraz Państwu Anecie i Danielowi Czarneckim oraz Panu Jarosławowi Mucha.