Zbiórka karmy dla podopiecznych Fundacji " Fioletowy Pies"

Każdy z nas kocha zwierzęta, lubi pogłaskać pieska czy przytulić puszystego kota. Ale czy zdajemy sobię sprawę, że są zwierzęta, które nie ma kto przytulić, a nawet nie ma kto dać im jeść. Taki los spotyka najczęściej te, które porzucili nieodpowiedzialni ludzie. Zwierzęta to nie są maskotki, którymi można sie pobawić, a gdy się nimi znudzim, zostawić na pastwę losu.

Nasi uczniowie podjęli wyzwanie, jakie skierowała do nas Fundacja " Fioletowy Pies", która na codzień zajmuje się opieką nad bezdomnymi zwerzętami. Wolontariusze tej fundacji przygarniają porzucone psy i koty oraz dokarmiają je w ich naturalnym środowisku. Tej ogromnej pracy na rzecz zwierząt nie da sie wyliczyć kwotami, ale koszty pokarmu są wartością wymierną. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć fundację poprzez zbiórkę karmy dla psów i kotów. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli sie do tej akcji i w ciągu tygodnia zebraliśmy 5 skrzynek produktów żywnościowych dla tych zwierząt.Cieszymy się , bo wiemy, że to uczniowskie zaangażowanie wynika z potrzeby serca i wrażliwości na potrzeby istot żywych. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom w imieniu podopiecznych Fundacji " Foletowy Pies".