Bezpieczne wakacje

Nadchodzi długo wyczekiwany czas wakacji, wypoczynku i relaksu. Wszyscy zasłużyliśmy na ten wspaniały moment, gdy będziemy mogli wstawać o dowolnej godzinie i robić to, co wyobraźnia podpowie.

No właśnie nasza wyobraźnia nie ma granic i czasmi może nas zaprowadzić na manowce, czyli tam, gdzie nie powinniśmy bywać i co niekoniecznie może skończyć sie dobrze. Jak więc powinniśmy spędzać nawspanialsze chwile w roku...?, powinniśmy zachowywać zasady bezpieczeństwa. A naczym one polegają? To właśnie zagadnienie poruszył pan Dzielnicowy na spotkaniu z uczniami naszej szkoły omawiając i przypominając zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Podczas apelu przypomniał nam o wszystkich możliwych zagrożeniach jakie mogą spotkać nas podczas wypoczynku w domu, nad wodą , w górach. Poruszył problem samowolnego serfowania po internecie, nawiązywania nowych wirtualnych znajomości oraz spotkań z osobami nieznajomymi w realnej rzeczywistości. Uczniowie zasypywali pana Dzielnicowego lawiną pytań, ale wynikało z nich , ze tak naprawdę doskonale znają zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. No cóż nic więcej nie pozostaje, tylko życzyć wszystkim uczniom wspaniałych wyników na koniec roku szkolnego oraz bajecznych i bezpiecznych wakacji, a nauczycielom i pracownikom szkoły odpoczynku i podładowania biologicznych akumulatorów. Do zobaczenia po wakacjach. Wracajmy wypoczęci, cali i zdrowi.