Robimy owocowe desery.

Uczniowie naszej szkoły realizują program profilaktyczny promujący zdrowe odżywianie pod hasłem" Owoce w szkole". Ale my w świetlicy na codzień propagujemy prawidłowe nawyki zywieniowe i pokazujemy, jak w najprostrzy sposób można je realizować.

Dzięki współpracy z Bielickim Kołem im. Świętego Brata Alberta, systematycznie otrzymujemy produkty żywnościowe dla naszych uczniów, w tym owoce i warzywa. Wychowawczynie świetlicy wskazują jak w najprostrzej formie można je przetworzyć i skonsumować. Nawet znane wszystkim jabłka smakują lepiej umyte, obrane, poporcjowane i zjedzone w miłym towarzystwie. Można rówież poznać techniki wykonania doskonałych, owocowych przekąsek, łatwych do własnoręcznego przygotowania w domu. W ostatnim czasie zajęliśmy się nauką wykonywania deseru z galaretki i różnorodnych owoców. Pod okiem wychowawczyni prace przebiegały bez najmniejszych problemów. Jedynie czas oczekiwania na zastygnięcie i zjedzenie galaretki  dłużył się nie do wytrzymania. Za to, kiedy już była gotowa, każdy mówgł sprubować i nabrać apetytu na więcej.