Owoce i warzywa w szkole

Już od 2 października2017r. wznowiony zostanie  program promujący zdrowe nawyki żywieniowe pod nazwą " Program dla szkół",  administrowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który zastąpi dotychczasowe dwa znane naszym uczniom i rodzicom programy pod nazwą " Owoce i warzywa w szkole" oraz " Mleko w szkole"". Obecnie porcję owoców i warzyw oraz mleka mogą otrzymać wszyscy uczniowie klas od I do V, których rodzice wyrażą pisemną zgodę na udział dziecka w programie. Zarówno owoce i warzywa jak i mleko / nie smakowe czyli białe/ uczniowie zadeklarowani przez rodziców będą otrzymywać bezpłatnie. W związku z tym, w najbliższym czasie poprzez uczniów rodzice otrzymają informaję oraz deklarację zgody na udział ucznia w programie. Osobno należy zadeklarować ucznia na owoce i warzywa oraz osobna deklaracja dotyczyć będzie zgody na mleko. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tym programie, gdyż jest on ważnym elementem praktycznych  działań na rzecz wdrażania uczniów do zdrowych nawyków żywieniowych, które realizowane są w naszej szkole.