Rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września to czas , kiedy uczniowie rozpoczynają kolejny rok szkolny, choć w tym roku rozpoczął się on 3 dni później.

Jednak dla naszych uczniów, jak również dla mieszkańców Łambinowic i okolicznych miejscowości  1 września jest dniem, o którym nie można zapomnieć – wybuch II wojny światowej. I choć miało to miejsce 78 lat temu, uczniowie naszej szkoły co roku upamiętniają to wydarzenie poprzez złożenie wieńca kwiatów i zapalenie znicza pod pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych w Szadurczycach. Uroczystość organizowana jest przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach i biorą w niej udział przedstawiciele różnych środowisk: przedstawiciele władz samorządowych, księża, uczniowie, nauczyciele, leśnicy i wiele innych.