Akademia Bezpiecznego Puchatka

Jedną z ważniejszych chwil w życiu każdego dziecka jest jego pierwszy dzień w szkole. To właśnie wtedy każdy Pierwszoklasista przechodzi prawdziwy, poważny test samodzielności, poznając zupełnie nowy, nieznany mu dotąd świat. Okres szkoły to czas wspaniałej przygody: poznawanie świata, zawieranie nowych znajomości, zdobywanie ważnych umiejętności. Przed Pierwszoklasistami zupełnie nowe wyzwania, pierwsze sukcesy i podejmowane bez Rodziców decyzje.

Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie ze sobą także zagrożenia, których skala jeszcze kilka lat temu była zupełnie inna. Na bezpieczeństwo dzieci czyha wiele zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, czy w czasie zabawy. Rodzice, Nauczyciele, a także instytucje takie jak Policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Został on dodatkowo rozbudowany o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką pierwszej pomocy, efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

Uczniowie klas I w ramach realizowanego w szkole programu Akademia Bezpiecznego Puchatka spotkali się z pedagogiem szkolnym i otrzymali materiały edukacyjne, w których zawarte są zasady bezpieczeństwa. Po przypomnieniu wszystkich zasad uczniowie przystąpią do ogólnopolskiego testu o bezpieczeństwie.

Zachęcamy Uczniów i Rodziców do odwiedzania strony internetowej programu  Akademia Bezpiecznego Puchatka.