Spotkanie z policjantem uczniów klas VII

06.11.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas VII  z  policjantem dzielnicowym panem Grzegorzem Gorskim  w ramach realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego na temat zagrożenia demoralizacją oraz postepowania prawnego wobec nieletnich.

Podczas spotkania z funkcjonariuszem policji uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania,
co to są czyny karalne, jakie są obowiązki świadka czynów zabronionych oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo.

Omawiane były również następujące zagadnienia: kiedy odpowiadamy za swoje postępowanie, przejawy oraz przykłady demoralizacji, czyny karalne, korzystanie z Internetu i portali społecznościowych, użytkowanie telefonów komórkowych, zamieszczanie informacji i pobieranie plików z Internetu, kary sądowe, izolacja od środowiska, czyli placówki opiekuńczo-wychowawcze, socjalizacja i prawidłowe wychowanie.

Ponadto uczniowie zostali uświadomieni o tym, że od 13 roku życia odpowiadają za swoje czyny i ponoszą ich konsekwencje.

Elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej przekazane były podczas wyżej wymienionej prelekcji w sposób dostosowany do przedziału wiekowego odbiorców tak, aby nie stanowiły formy zachęty czy instruktażu.

Młodzież została poinformowana o zagrożeniach wynikających z palenia papierosów i spożywania alkoholu oraz konsekwencjach zdrowotnych i prawnych takiego postępowania. Funkcjonariusz policji uświadomił uczniom jaki wpływ ma popełnienie czynu karalnego na ich dalsze dorosłe życie.