Śniadanie Daje Moc

8 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień  Śniadanie Daje Moc obchodzony w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Tego dnia szczególnie uczniowie klas młodszych ciekawie włączyli się do akcji zdrowego, wspólnego śniadanka.

Uczniowie klas I w tym dniu przynieśli do szkoły produkty do przygotowania zdrowego śniadanka. Górowały świeże warzywa i owoce, jak również serki, jogurty, soczki wyciskane ze świeżych warzyw i owoców. Wspólnie z wychowawczyniami  przygotowały kanapki, udekorowały stół. Dzieliły się z kolegami swoimi produktami. Uczniowie klasy I b  układali rymowanki o zdrowym odżywianiu oraz urządzili debatę "Świeżaków" o roli śniadania.

Klasa 2 wraz z wychowawczynią Katarzyna Bagińską wykonywała kanapki, które były następnie oceniane przez jury złożone z uczniów klasy 1. W kategorii najzabawniejsza kanapka zwyciężyła Emilka Sobek, uzyskując tytuł "Master Chef klasy 2".

Uczniowie klas III a i III b wraz z nauczycielami urządzili wspólne drugie śniadanie z przyniesionych z domu smacznych i zdrowych produktów. Klasa 3c z produktów zakupionych przez rodziców przygotowywała wspólne śniadanie. Uczniom nie brakowało fantazji i pomysłów. Kanapki były iście wiosenne, mimo że za oknem jesień. Królowała chrupiąca sałata, rzodkiewki, ogórek, pomidor, smaczna wędlinka i żółty ser oraz  jajko ugotowane na twardo. Wszystkie świeżutkie bułeczki  udekorowane były pachnącym szczypiorkiem. MNIAM!

W świetlicy szkolnej uczniowie klasy IV b również przygotowali sobie pyszne, zdrowe drugie śniadanie. W tym dniu odbywały się zajęcia świetlicowe w tym temacie. Uczniowie otrzymywali świeże owoce i warzywa. Na sztalugach umieszczono plakaty o zdrowym odżywianiu. Pedagog szkolny przygotowała gazetkę ścienną w tym temacie.

Do akcji dołączyli także uczniowie klasy V a, którzy na godzinie wychowawczej przygotowali wspólne drugie śniadanie.

8 listopada to symboliczny dzień zdrowego śniadanka w ramach realizacji ogólnopolskiego programu Śniadanie Daje Moc. Pamiętaj jednak aby zdrowo odżywiać się przez cały rok!

Urozmaicajmy drugie śniadania, jedzmy warzywa i owoce, pijmy wodę!